Pielęgnacja

DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE – JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ + POLECANE PRODUKTY

Oczyszczanie to jeden z kluczowych elementów, który pomaga zachować skórę w odpowiedniej kondycji. Prawidłowo wykonane, za pomocą właściwie dobranych produktów będzie skutecznie usuwało zanieczyszczenia, jednocześnie nie przesuszając, nie wywołując podrażnień ani nasilenia trądziku. W dzisiejszym artykule przejdziemy przez prawidłowy proces dwuetapowego oczyszczania oraz zwrócimy Waszą uwagę na kilka świetnych produktów. Miłej lektury! 


KIEDY WYKONYWAĆ? 

Przede wszystkim na zakończenie dnia. Ideą dwuetapowego oczyszczania jest skuteczne, ale jednocześnie delikatne usunięcie zanieczyszczeń. Jeśli aplikujesz makijaż, kremy z filtrem, ciężką, treściwą pielęgnację, to naprawdę warto zwrócić uwagę na tę metodę oczyszczania. Niedokładne domywanie, podchodzenie do tematu “po macoszemu”, lekkie przetarcie wacikiem z płynem micelarnym, czy obmycie żelem może być niewystarczające. Wiele substancji takich jak oleje, silikony, a nawet spora ilość sebum wymaga porządnego i dokładnego oczyszczenia. Skutkiem niedbalstwa będzie gromadzenie się zanieczyszczeń, co w konsekwencji może doprowadzić do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i pojawienia się niedoskonałości, bądź pogorszenia już istniejących zmian trądzikowych. 


CZYM JEST DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE? 

Przede wszystkim jest to połączenie dwóch produktów o kompletnie różnych formulacjach. Jedna bazuje na substancjach olejowych (ta, którą stosujemy jako pierwszą), a druga wodnych. Dzięki temu możemy usunąć oba rodzaje zanieczyszczeń, nie potrzebujemy agresywnych środków myjących, które mogłyby podrażniać i naruszać barierę ochronną naskórka.  

Na czym jednak polega i jak je wykonywać? Rozpoczynamy oczyszczanie od produktu na bazie oleju, który nakładamy bezpośrednio na skórę, rozmasowując i rozpuszczając zanieczyszczenia. To właśnie tłuszcz jest bardzo trudno usunąć ze skóry, a wcześniejsze rozpuszczenie bardzo ułatwia ten proces. Jeśli kosmetyk tłuszczowy dodatkowo posiada emulgator, to jego zmycie jest o wiele prostsze (emulgator w kontakcie z wodą tworzy emulsję). Następnym krokiem jest zastosowanie produktu na bazie wody. Mamy tutaj bardzo wiele możliwości w tym pianki, żele, płyny micelarne. Dzięki temu usuwamy hydrofilowe zanieczyszczenia oraz pozostałości substancji olejowych, przez co skóra zostaje dogłębnie, ale łagodnie oczyszczona. 

CO NAM DAJE? DLA KOGO JEST PRZEZNACZONE? 

Bardzo wiele korzyści! Najważniejsza to zdecydowanie delikatne oczyszczenie skóry, które nie naruszy jej naturalnej bariery, a także przygotuje cerę na dalsze kroki pielęgnacyjne. Pamiętajcie, aby reszta Waszych kosmetyków mogła pokazać swój cudowny potencjał, musicie je aplikować na dobrze oczyszczoną cerę. Korzyści płynące z dwuetapowego oczyszczania zamieściliśmy na rycinie poniżej. 

Dwuetapowe oczyszczanie bardzo dobrze sprawdzi się dla osób z cerą tłustą, zmagających się z trądzikiem, sprawiającą dużo problemów pielęgnacyjnych. Jednak nie jest ono zarezerwowane tylko dla nich! Dzięki temu, że możemy tworzyć różne kombinacje produktów oczyszczających, również posiadacze cer suchych, wrażliwych znajdą coś dla siebie. W tym wypadku wybór bardziej nawilżających, łagodzących kosmetyków będzie jak najbardziej wskazany (wzbogaconych np. o pantenol, alantoinę, ceramidy, śluz ślimaka). Przy cerach tłustych bardzo dobrze sprawdzą się produkty myjące wzbogacone o delikatne kwasy, które będą pozbywały się zrogowaciałych komórek naskórka (kwasy AHA) oraz kwas salicylowy, który dzięki swojej rozpuszczalności w tłuszczach, bardzo dobrze wnika w głąb porów, niwelując powstawanie niedoskonałości.  


JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ? 

Przede wszystkim zwróć szczególną uwagę, aby odpowiednia kolejność została zachowana. Bardzo istotne jest, by zacząć oczyszczanie od produktu olejowego, ponieważ będziemy mieć pewność, że dobrze usuniemy go ze skóry. Nie pocieraj zbyt mocno skóry. Dodatkową zaletą dwuetapowego oczyszczania jest fakt, iż nie musimy nadmiernie trzeć skóry, a jedyne, niezbędne narzędzie to nasze dłonie. Dlatego delikatnie wykonuj masaż na cerze (też niezbyt długo, ponieważ cera ulega rozgrzaniu, może pogłębić się rumień). Jeśli Twoje produkty są odpowiednio dobrane, możesz spokojnie wykonać demakijaż oczu! 


NASZE POLECENIA 

Rozpoczynamy nasze polecenia od olejków i balsamów do demakijażu. Pamiętajmy, że wykorzystane w produktach oleje to najskuteczniejszy sposób na rozpuszczenie ciężkiego makijażu czy kremów SPF. Jeśli dodatkowo produkt posiada emulgator, to jego spłukanie będzie bardzo proste, nie będzie wymagało silnych środków myjących. 

Bezpośrednie linki do produktów: 


Żele oczyszczające i pianki to kolejny krok. I tutaj w zależności od formuły, mogą sobie bardzo dobrze (lub mniej) radzić z usuwaniem tłuszczu. Dlatego ich samoistne wykorzystanie do zmywania makijażu może być niewystarczające. Wybraliśmy w naszym zestawieniu te najbardziej uniwersalne, które powinny się sprawdzić wielu typom cer.  

Bezpośrednie linki do produktów: 


Płyny micelarne to powszechnie wykorzystywane kosmetyki, które w szczególności świetnie sprawdzają się do usuwania makijażu z okolicy oka. Specjalne cząsteczki (micele) usuwają zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Pamiętajmy jednak, że pocieranie wacikiem nie będzie wskazane dla niektórych typów cer (w szczególności tych bardziej wrażliwych, nadreaktywnych). 

Bezpośrednie linki do produktów: 


Podsumowując cały wpis. Oczyszczanie to główny element pielęgnacji, prowadzący do pięknej i przede wszystkim zdrowej cery. Dwuetapowe oczyszczanie to świetna alternatywa dla silnych środków myjących, które mogłyby przynieść więcej złego niż dobrego. Dlatego właśnie w momencie zmywania zanieczyszczeń zaczyna się Twoja podróż do prawidłowego dbania o skórę. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii doboru kosmetyków, skontaktuj się z nami telefonicznie (577505059, mailowo (hello@sohoglam.pl) lub poprzez nasze social media (@sohoglam.pl), a bardzo chętnie pomożemy. 

Wróć